Yaz sezonu başladı… Sahil hattında tatil evlerinin fiyatları uçtu

Havaların ısınmasıyla yaz sezonu başladı… Tatilcilerin uğrak noktası olan ve Balıkesir’den Antalya’ya uzanan sahil hattında kiralık ev arayışları da arttı. Haftalık 15 bin TL’ye de milyonluk rakamlara da ev bulunabiliyor. Peki tatilcilerin gözde mekanlarından olan yazlık ilçelerinde fiyatlar ne durumda…

Sabah’ın haberine göre, Bodrum’da ortalama metrekare satış fiyatı 200 bin, haftalık 2+1 daire kirası ise 60 bin TL’ye çıktı. Ultra lüks sitelerde sezonluk kira fiyatı ise 20-25 milyon lira arasına yükseldi. Çeşme ve Urla’da metrekare fiyatları 175 ila 200 bin liraya ulaşırken, haftalık kira ise 35 ise 50 bin TL seviyesinde.

Antalya’da metrekare satış fiyatı da 50 ila 80 bin, haftalık kiralar ise 35 ila 60 bin TL arasında. Popüler adresler içinde en uygun kiralık evler ise Didim, Kuşadası ve Edremit’te bulunuyor. 2023 yılında yazlık konutların metrekare fiyatı 60 bin TL iken, bu sene fiyatlar 110 bin TL’ye çıktı. Yazlık kiralamaları genelde üç ay üzerinden yapılırken, Edremit’te yapılan haftalık kiralamada gerekli bütçe ortalama 15 bin, Ayvalık’ta ise 30 bin TL’yi buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir