Olimpos’taki ünlü ağaç evleri ikinci kez tamamen yandı

Antalya’yı ağaç evi turizmiyle tanıştıran ve Olimpos’ta turizmi başlatan Kadir’in Ağaç Evleri’nde, saat 03.00 sıralarında yangın çıktı.

Henüz belirlenemeyen bir sonuç başlayan yangına, Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi müdahale etti.

Ağaçların üzerine yapılan barakalarıyla bilinen 200 yataklı yerlerki 4 saatte kontrol edildi. Yangının başlamasıyla birlikte bulunan sızıntılar hemen tahliye edildi, sızıntının olmadığı öğrenildi. Tesisin sahibi Kadir Kaya’nın gördüğü manzara ile büyük sürprizler yaşandı.

YANGIN VE SEL ATLATMIŞTI

Kadir’in Ağaç Evleri’nde ilk patlama 8 Şubat 2007 tarihinde çıkmıştı. O dönem tesisi tamamen yanmıştı. Toros Dağları’nın ayağında yer alan ve uluslararası Backpacking camiasında çok popüler olan Kadir’in Ağaç Evleri, yeniden yapılmıştı. 2009 yılında ise Kumluca Olympos’ta yaşanan sel felaketinde Kadir’in Ağaç Evleri’nde zarar görüldü. Mekanın içerisinde bulunan Öküz Bar tamamen yok olduğunda, 70 odada hasar meydana geldi. Daha önce TNT Dergisi tarafından dünyanın en iyi pansiyonu seçilen Kadir’in Ağaç Evleri tüm dünyada tanınmıyordu.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir