İtalya dün gece ekrana kilitlendi

Kenan GÜRBÜZ

Tims&B Productions imzası taşıyan ve Türkiye’de ATV ekranlarında yayınlanan “Bir Zamanlar Çukurova” dizisinin İtalya’da yayınlanan son bölümü İtalyan izleyicileri ağlattı.

Yoğun ilgi gören diziyi izleyen çok sayıda İtalyan’ın Turist olarak son 2 yılda Türkiye’ye ve özellikle Adana’ya geldiğini İtalyan gazeteleri haber yapmıştı.

“Bir Zamanlar Çukurova” dizisinin İtalya’da yayınlanan son bölümü İtalyan İzleyicileri ağlattı. Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstlendiği dizi, Access Time ve Canale 5 kanallarında 2022 yılından beri “Terra Amara” adıyla hem gündüz kuşağında hem de prime-time’da izleyiciyle buluşuyordu.

İTALYAN İZLEYİCİLERE 3 DİLDE TEŞEKKÜR ETTİLER

Tims&B Productions, dizinin İtalya’daki final yapması nedeniyle Türkçe, İtalya ve İngilizce bir teşekkür mesajı paylaştı:

“Aslında her şey birbirlerine deliler gibi aşık bir çiftin, kendilerini ansızın hiç bilmedikleri Çukurova’da bulmalarıyla başladı…
İtalya’da bir fenomen haline gelen “Bir Zamanlar Çukurova”, bugün yayınlanan final bölümüyle yine herkesi ekrana kitledi. İtalya’daki bütün izleyicilerimize bu yolculukta bize eşlik ettikleri için teşekkür ederiz”

Bir İtalyan İzleyici, sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Elveda Çukurova, bize çok güzel duygular yaşatan o yerde yaşamak gibi oldu bu 2 yıl. Türkiye gezisinde buluşmak dileğiyle”

PAPADAN ÇOK İZLENMİŞTİ

Terra Amara’nın 14 Ocak’ta prime-time yayını, Papa Francis’in özel konuk olduğu bir televizyon programını geride bırakarak büyük bir başarı elde etmişti. İtalya’da %15 izlenme payıyla 2.8 milyon izleyiciye ulaşan dizi, aynı gün yayınlanan İtalya’nın kült polisiye dizisi “Komiser Montalbano”yu dageride bırakmıştı.

Dizinin 28 Ocak günkü yayınında ise %17.14 izlenme payı ve 3.1 milyon izleyiciyle prime time’da zirvedeki yerini korumuştu.

Dizinin başarısı Sanremo Müzik Festivali sırasında da devam etmişti. Festivalin ikinci akşamında yayınlanan dizi, 2.3 milyon izleyici ve %10’u aşan izlenme payı elde ederek festivalin reytinglerini yükseltmişti. İtalyan basını, bir televizyon dizisinin festival sırasında bu kadar büyük bir izleyici kitlesine ulaşmadığını belirtirken, “Bir Zamanlar Çukurova”nın başarısını özel başlıklarla duyurmuştu.

Dizinin uluslararası başarısı sadece İtalya ile sınırlı değil. Yunanistan’da “Erotas Fugas” adıyla uyarlanan versiyonuyla da büyük ilgi gören dizi, Inter Medya aracılığıyla 70’ten fazla ülkede izleyiciyle buluşuyor. Dizinin oyuncularının İtalya’daki ziyaretleri, büyük bir hayran kitlesi tarafından coşkuyla karşılanıyor.

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA” DİZİSİNİN KONUSU

1970’li yılların İstanbul’unda evlenmeye hazırlanan iki genci, kader Adana Çukurova’ya getirir. Her şeye rağmen aşklarını yaşamaya devam eden bu çift, çalıştıkları çiftliğin sahibi Yaman ailesini tanıdıktan sonra kaderleri adeta baştan yazılır.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir